Skip to content

Amerikiečių kokerspanieliai

nikodema-4392_2

Veislės pavadinimas: amerikiečių kokerspanielis
FCI grupė:
 VIII
Kilmės šalis: JAV
Bendra išvaizda: Judrūs, proporcingi, kompaktiški, aiškiai išreikšta galva, perteikianti intelegentišką, švelnią, bet tuo pačiu metu budrią ir patrauklią išraišką.
Temperamentas: Švelnūs, linksmi, kupini energijos, smalsūs ir nebaikštūs. Judesiai – gerai subalansuoti, nesuvaržyti, laisvi.

Amerikiečių kokerspanielių išvaizda:

Galva

Gerai išsivysčiusi ir aiškiai išreikšta, visiškai proporcinga kūno masei. Kaukolė neperdėtai apvali, neplokščia, aiškiai išreikšti antakiai. Kaulų struktūra po akimis simetriškai lygi.

Nosis proporcinga snukiui, plačiomis šnervėmis, būdingomis sportiniams šunims. Nosies atspalviai būna įvairūs – priklausomai nuo šuns spalvos. Svarbiausia, kad spalva būtų kuo tamsesnė ir derėtų prie šuns antakių.

Snukis platus, atstumas nuo tarpuakio iki nosies galo turi būti pusė tiek, kiek yra atstumo nuo tarpuakio iki kaukolės viršutinės dalies pabaigos. Viršutinės snukio dalies šonai pakankamo ilgio, kad uždengtų apatinį žandikaulį. Žandikauliai proporcingi vienas kitam, dantys taisyklingo „žirklinio“ sukandimo, dantys tvirti ir ne per smulkūs.

Akių obuoliai apvalūs,  žvilgsnis fokusuojamas tiesiai prieš save. Akių spalva tamsiai rudos spalvos, kuo tamsesnė – tuo geriau. Ausys ilgos, gausiai apaugusios ir „įtaisytos“ ne aukščiau, kaip apatinė akių linija.

Kaklas tvirtas, pakankamai ilgas, kad leistų šuniui lengvai pasiekti nosimi žemę, prasidedantis pečių zonoje ir šiek tiek išsilenkęs ten, kur susijungia su šuns galva.

Kūnas

Viršutinė linija tolygiai nueinanti žemyn nuo nugaros pradžios iki uodegos pradžios. Krūtinės ląsta plati, gerai išsivysčiusi, jos žemiausias taškas turi būti nežemiau kaip priekinių kojų „alkūnės“. Šonkauliai stambūs ir aiškiai išreikšti.

Uodega „įtaisyta“ vienoje linijoje kaip ir šuns kūno viršutinė linija ar šiek tiek aukščiau. Uodega niekada neturi styroti vertikaliai ar būti pabrukta. Šuniui judant, bėgant ar žaidžiant – uodega vizginama. 

Galūnės

Priekinės kojos tvirtų kaulų, stambios, esančios arti kūno. Pečiai tvirti, nuožulnūs, neišsišokę, su priekinėmis kojomis susijungia taip, kad būtų aiškiai pastebimi išreikšti šonkauliai.

Kaip ir priekinės kojos, galinės kojos taip pat tvirtų kaulų, stambios, tik jeigu žvelgiant į šunį iš užpakalio, jos neatrodo esančios arti kūno. Šlaunys plačios, išsilenkusios, aiškiai išreikštos ir raumeningos. Pėdos tvirtos, kompaktiškos, plačios ir apvalios.

Kailis

Šuns kailis ant galvos trumpas ir švelnus, o ausys, kojos, kūnas ir krūtinė gausiai apaugę kailiu, bet ne tiek, kad paslėptų šuns kūno formas. Kailis švelnus, lygus arba šiek tiek banguotas, o jo tekstūra turi būti tokia, kad leistų nesunkiai jį iššukuoti.

Galimos spalvos ir spalvų deriniai:

 • Visiškai juodos spalvos šuo arba su nedideliu baltos spalvos plotu kaklo ar gerklės srityje.
 • Bet kokia viena spalva, nuo šviesiai kreminės iki rudos. Spalva turi būti tolygiai pasiskirsčiusi, galimi nestiprūs spalvos pašviesėjimai ties kailio plauko galais. Gali būti nedidelis baltos spalvos plotas kaklo ar gerklės srityje.
 • Margi, kelių spalvų. Dvi ar daugiau, aiškiai atskiriamos spalvos, iš kurių viena būtinai turi būti balta. Margiems šunims, kurie turi įrudžio taškus, pastarųjų plotas netūrėtų sudaryti daugiau nei 10% kailio. Įrudžio taškai gali būti:
  – Virš akių (antakiai)
  – Ant snukio šonų
  – Ausų vidinėse pusėse
  – Kojų ir pėdų srityje
  – Pauodegyje
  – Krūtinės srityje.

Dydis

Patinai: 37-39 cm., ties ketera
Patelės: 34-36 cm., ties ketera
Svoris: Nuo 11,5 kg iki 13,5 kg.

Papildoma informacija

Bet kokia agresija ar perdėtas baikštumas skaitoma nukrypimu nuo veislės normos. Patinai privalo turėti abi gerai išsivysčiusias ir aiškiai pastebimas sėklides.

Amerikiečių kokerspanieliai būna dvejų tipų – medžiokliniai (vis rečiau pasitaikantis atvejis pasaulyje) ir parodiniai. Gerai išauklėti ir dresuoti, jie tampa puikiais pagalbininkais medžioklėje, nepakeičiamais šeimos nariais. Šie šunys mėgsta žaisti su vaikais, puikiai sutaria su kitais naminiais gyvūnais, tame tarpe ir su katėmis.

Nors dažniausiai gatvėse sutiksite parodinio tipo amerikiečių kokerspanielius – neapsigaukite dėl jų lepios išvaizdos. Ši veislė laikoma viena mažiausių sportinių šunų veislių, todėl turint šį gražuolį, būtina jam užtikrinti ne tik standartinius pasivaikščiojimus, bet ir reguliarią mankštą, kuri neleistų jam priaugti svorio.

Amerikiečių kokerspanielių veislės standarto aprašymas FCI puslapyje.