Skip to content

Anglų kokerspanieliai

Anglų Kokerspanielis

Veislės pavadinimas: Anglų kokerspanielis
FCI grupė:
 VIII
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Bendra išvaizda: Judrūs, tvirto „sportiško“ sudėjimo, proporcingi, kompaktiški.
Temperamentas: Nenustygstantys vietoje, įnirtingai vizginantys uodegą, ypač sekdami pėdsakais ar kvapais, visiškai nebijo uždarų erdvių, urvų. Švelnūs ir prieraišūs, bet tuo pat metu gyvybingi ir kupini energijos.

Anglų kokerspanielių išvaizda

Galva

Gerai išsivysčiusi, dailiai susiformavusi kaukolė, ne per daug siaura ir ne per daug stambi. Ryški nosies linija nuo pat nosies galo iki pakaušio, o pati nosis – ganėtinai plati. Snukis, žvelgiant iš profilio – stačiakampio formos, suapvalintais kampais. Sukandimas – tvirtas, taisyklingo „žirklinio“ tipo.

Didelės akys, bet neiššokusios, dažniausiai rudos, tamsiai rudos, bet ne šviesios spalvos. Tais atvejais, kai šuo margas (maišyta juoda/ruda su balta spalvos), akys gali būti tamsiai žalsvos spalvos. Žvilgsnis linksmas, draugiškas, protingas, niekada ne agresyvus. Akių vokai siauri.

Kaklas Vidutinio ilgio, tvirtas. Lygiai ir nuožulniai įsitvirtinęs tarp pečių kaulų.

Kūnas

Tvirtas ir kompaktiškas. Viršutinė linija tolygiai nueinanti žemyn nuo nugaros pradžios iki uodegos. Krūtinės ląsta gerai išsivysčiusi, ne per plati ir ne per siaura, aiškiai išreikšti šonkauliai.

Uodega šiek tiek žemiau, nei viršutinė kūno linija, judant pakelta ar vizginama, neturi būti pabrukta. Kai kuriems šunims, atvežtiems iš užsienio (ne Europos sąjunga) šalių, uodega gali būti nukirsta, bet jos ilgis turėtų būti paliktas pakankamas, kad šuo galėtų ją vizginti. 

Svarbu: Lietuvoje anglų kokerspanielių uodegos nekertamos.

Galūnės

Priekinės kojos tvirtų kaulų, stambios. Neilgos, bet proporcingos kūno masei. Turėtų būti ne per trumpos, nes anglų kokerspanieliai yra daug judantys, bėgiojantys, mėgstantys šuoliuoti šunys. Pėdos tvirtos, šiurkščios, panašios į katino pėdutę.

Galinės kojos plačios, išsilenkusios, raumeningos, tvirtos ir kaulėtos. Kaip ir priekinių kojų – pėdos tvirtos, šiurkščios, panašios į katino pėdutę.

Kailis

Lygus, švelnus, nebanguotas ir negarbanotas, ne ypač tankus. Spalvos gali būti įvairios, tik tuo atveju, kai šuo vienspalvis, baltos spalvos turėtų nebūti arba gali būti nedidelis baltas plotas krūtinės ląstos srityje.

Dydis

Patinai: 39-41 cm., ties ketera
Patelės: 38-39 cm., ties ketera
Svoris: Nuo 12,5 iki 14,5 kg.

Papildoma informacija

Bet kokia agresija ar perdėtas baikštumas skaitoma nukrypimu nuo veislės normos. Patinai privalo turėti abi gerai išsivysčiusias ir aiškiai pastebimas sėklides.

Šios veislės šunys yra ypatingai sumanūs ir gudrūs, todėl jiems reikalinga ne tik nuolatinė priežiūra, reguliari dresūra bet ir tvirta disciplina (bet jokiu būdu ne fizinės bausmės). Reguliariai nedresuojant, anglų kokerspanieliai gali pradėti patys manipuliuoti savo šeimininkais, nepaklusti jų komandoms ar netgi rodyti agresiją.

Anglų kokerspanieliai būna dvejų tipų – medžiokliniai ir parodiniai. Gerai išauklėti ir tinkamai dresuoti, jie tampa puikiais pagalbininkais medžioklėje, nepakeičiamais šeimos nariais. Šie šunys mėgsta žaisti su vaikais, puikiai sutaria su kitais naminiais gyvūnais, tame tarpe ir su katėmis.

Anglų kokerspanielių veislės standarto aprašymas FCI interneto svetainėje.