Skip to content

Anglų springerspanieliai

Anglų springerspanieliai

Veislės pavadinimas: Anglų springerspanielis
FCI grupė: VIII
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Bendra išvaizda: simetriški, kompaktiški, tvirti, žaismingi, aktyvūs.
Temperamentas: Draugiški, linksmi, paklusnūs. Baikštumas ir agresyvumas yra ypač nepageidaujamos savybės.

Anglų springerspanielių išvaizda

Galva

Kaukolė vidutinio ilgio, pakankamai plati, švelniai apvalios linijos, kylančios nuo snukio pradžios ir besitęsiančios aiškiu tarpu tarp akių ir pasibaigiančios kaukolės viršuje, ties pakaušiu, kurio kaulas neturėtų būti labai pastebimas. Gerai išsivysčiusi nosis ir šnervės, snukis proporcingas kaukolei, pakankamai platus. Dantys tvirti, taisyklingo „žirklinio“ sukandimo.

Akys didelės, migdolo formos, neiššokusios ir neįdubusios, atrodo smalsios ir linksmos. Akių spalva – tamsiai ruda, šviesios akys nepageidautinos.

Ausys nuleistos, padengtos švelniu kailiu, pakankamai ilgos ir plačios,  arti prigludusios prie kūno, „įtaisytos“ akių linijoje.

Kaklas tvirtas, raumeningas, oda nenukarusi, prasidedantis pečių zonoje ir šiek tiek išsilenkęs ten, kur susijungia su šuns galva.

Kūnas

Tvirtas, nei per trumpas, nei per ilgas. Juosmuo raumeningas, tvirtas, švelniai išsilenkęs. Krūtinė plati, gerai išsivysčiusi, aiškiai išreikšti šonkauliai.

Uodega (anksčiau būdavo kertama) „nešama“ ne žemiau nugaros linijos, gauruota, šuniui judant vizginama.

Svarbu: Uodegos anglų springerspanieliams Lietuvoje nekertamos!

Galūnės

Priekinės kojos tiesios, stambių kaulų. Priekinių kojų alkūnės neišklypusios į šonus. Čiurnos tvirtos ir lanksčios. Nuožulnūs pečiai, proporcingi kūnui.

Galinių kojų šlaunys („ketvirčiai“) plačios, raumeningos ir gerai išsivysčiusios, vidutiniškai išsilenkusios. Tiek priekinių, tiek galinių kojų pėdos siauros, kompaktiškos, apvalios, tvirtu, pilnu padu.

Kailis

Tankus ir atsparus krituliams, bet nešiurkštus. Vidutiniškai gauruotos ausys, priekinės kojos, kūnas ir galinių kojų šlaunys („ketvirčiai“). Spalvos – ruda („kepenų”) spalva su balta,  juoda su balta ar bet kuri iš šių spalvų su įrudžiu.

Dydis

Apie 51 cm. ties ketera
Svoris: Nuo 20  iki 25 kg.

Papildoma informacija

Bet kokia agresija ar perdėtas baikštumas skaitoma nukrypimu nuo veislės normos. Patinai privalo turėti abi gerai išsivysčiusias ir aiškiai pastebimas sėklides.

Anglų springerspanieliai skirstomi į du tipus – parodinius ir darbinius. Šios veislės darbinės klasės atstovai vertinami ne tik kaip puikūs padėjėjai medžioklėje, bet kaip ir nuostabūs tarnybiniai šunys, dėka savo gerai išlavintos uoslės, lengvai užuodžiantys įvairias medžiagas (JAV armijos kariai sėkmingai naudojo anglų springerspanielius Irake ieškodami minų ir sprogmenų). Šie šunys yra kupini energijos, todėl juos laikant, būtina suteikti jiems daug erdvės ir reguliariai vesti juos pabėgioti. Nors visame pasaulyje anglų springerspanieliai plačiai žinomi ir mėgstami, Lietuvoje – tai viena rečiausių spanielių veislių.

Anglų springerspanielių veislės standarto aprašymas FCI svetainėje