Skip to content

Rusų spanieliai

Rusų spanielis

Rusų spanielis.

Pirmą kartą Rusų spanielio standartas buvo patvirtinas 1951 metais, tuometinėje Sovietų Sajungoje. Dabartinis standartas, kuris nėra ženkliai pakitęs nuo pačio pirmojo jo varianto, yra patvirtintas Rusijos federacijos medžiotojų organizacijos ir pateiktas peržiūrai ir tvirtinimui Rusijos federacijos kinologijos draugijai. FCI ši veislė nėra pripažįstama, kaip grynaveislių šunų veislė.

Kilmės šalis: Rusija

Bendra išvaizda: Rusų spanieliai – ilgaplaukiai medžiokliniai šunys, tvirti, pakankamai ilgomis galūnėmis, vidutinio ilgio. Tipiška eisena – lengvas galopas, laikysena – subalansuota.

Galva

Pakankamai ilga (sudar 1/3 viso kūno ilgio), proporcingai plati, kaukuolė apvali, aiškiai išreikštas pakaušio kaulas. Antakiai vidutiniškai išsivystę, tarp jų einanti nosies linija švelni, bet aiškiai pastebima. Snukis ilgas, o žiūrint iš viršaus – ir pakankamai platus, nedaug siauresnis už kaukuolę, aiškai siaurėjantis tik ties pačia nosimi. Nosies atspalviai nuo tamsiai rudo iki juodo.
Ausys ilgos, plačios, kabančios arti kūno, prasidedančios akių lyguje ar nežymiai aukščiau. Ištiesus ausis į priekį, jų oda turėtų siekti šuns nosies galiuką.
Akys apvalios, vidutinio dydžio. Akių spalvos nuo tamsiai rudos iki rudos, priklausomai nuo šuns kailio spalvos.
Sukandimas stiprus, gerai išsivystęs, žirklinio tipo.
Kaklas vidutinio ilgumo, švelniai išlenktas, raumeningas, be odos raukšlių.

Kūnas:

Oda elastinga, bet raukšlių, skeletas tvirtas, raumenys gerai išsivystę. Krūtine plati ir ilga, ketera nežemiau, nei šuns pasturgalis (patinams ledžiama ne daugiau, kaip 2cm žemiau pasturgalio). Nugara tvirta, nežymiai išsilenkusi nuo keteros link pasturgalio, raumeninga. Pilvo sritis kiek siaurėjanti, gražiai pereinanti nuo krūtinės iki pat pilvo apačios. Uodega kirsta, tvirta, laikoma nugaros linijoje.

Galūnės:

Priekinės kojos kaulėtos, žvelgiant iš priekio – tiesios ir lygiagrečios. Kampas ties peties sąnarius sudaro bevei 100 laipsnių. Galinės kojos, žvelgiant iš nugaros – tiesios ir lygiagrečios, esančios plačiau nei priekinės. Pėdutės apvalios, tvirtai suformuotos.

Kailis:

Kailis vidutinio ilgumo, švelnus, atsparus vandeniui, tieus. Ant snukio ir kojų priekyje esantys plaukai trumpi, kitus, pradedant nuo keteros  – pakankamai ilgi ir tankūs.
Galimos spalvos:

 • Vienspalviai
  • Juodi
  • Rudi
  • Šviesiai rudi
 • Dvispalviai
  • Balta su juodu
  • Balta su rudu
  • Balta su įrudžiu.
 • Trispalviai:
  • Dvispalviai su kitos spalvos plotais
  • Juodi su įrudžu, su baltos spalvos plotais krūtinės ir pėdų srityje.

Dydis:

Patinai, ties ketera: 40-45 cm aukštis, svoris 13-16 kg
Kalės, ties ketera: 38-43 cm aukštis, svoris 12-15 kg.

Papildoma informacija:

Nors ši veilės nėra pripažinta FCI, ji pakankamai gerai vertinama medžiotojų: dėl savo kompaktiško dydžio, greičio ir švelnaus sukandimo, Rusų spanieliai sugeba atnešti pašautą paukštį, jo nesužalodmi net iš ypatingai sudėtingų vietų. Galutinai patvirtinto standarto nebuvimas, dažnai sukelia keblumų renkantis šios veislės šunį – net ir parodose galima pamatyti akivaizdžių skirtumų tarp Rusų spanielių veislės šunų dydžių, propocijų, ilgių. Rusų spanieliai yra ypatingai energingi šunys, tad tokiam šuniui reikalingi nuolatiniai fiziniai krūviai. Kaip ir visos spainelių veislės, šie šunys labai draugiški, ištikimi, puikiai sutaria su kitais naminiais gyvūnais ir turi savitą charakterį.